DIŞ MANTOLAMA

Mantolama uygulamalarının esas amacı binayı manto içine alarak dış yüzeyden gelebilecek sıcak ya da soğuk havadan ve yağış sularından binayı korumaktır. Üç farklı yöntem ( içten, ortadan ve dıştan ) ile uygulanabilen mantolama sistemlerinde en ideal olanı dış cephe mantolamadır. Uygulama dış yüzeyden yapılacağı için ısı yalıtımı dışında, binanın estetik olarak da zenginleştirilmesi ikinci amaç olarak karşımızda çıkmaktadır. 

MANTOLAMA RENKLERİ

Dış mantolamada tercih edilebilecek renkler, ısı yalıtım sistemleri ile uyumlu, silikon teknoloji sayesinde suya dayanıklı, nefes alabilen ve kendi kendini temizleyebilen dış cephe boyalarından oluşmaktadır.

Tüm konut sakinlerinin ortak beğenisini kazanmak doğrultusunda  Ece Isı Yalıtım tasarım ekibi, kullandığı 3 boyutlu renklendirme teknolojisi ile uygulama öncesinde renk kombinasyonları ve estetik yapı elemanlarını bina fotoğraflarınıza uygular. Bu bilgileri yalıtım projesi sonrasında beklenmedik sonuçlara yol açmamak adına konut yönetimine büyük boyutlu görseller halinde sunar. Bu uygulama sizlere,
konutlarınızın uygulama sonrası bürüneceği yeni görünümü ayrıntılı bir şekilde görebilme ve istendiği takdirde değiştirebilme olanağı sağlar. 

Isı yalıtımı ile ilgili yapacağımız görüşmelerde, Ece Isı Yalıtım tasarım ekibinin konutlarınıza değer katacak estetik tasarım önerilerini öğrenebilirsiniz. 

DIŞ CEPHE RENK KARTELASI ÖRNEĞİ


Hasat Sarısı


Deniz Kabuğu


Kar Beyazı


Kum


Çikolata


Karaib Kahvesi


Patara


Ürgüp


Sis Beyazı


Çöl Beyazı


Bahama Beyazı


Fırtına Grisi


Deniz Mavisi


Buz Grisi


Lal


Tuğla


Yalı Pembesi


Koyu Somon


Olympos


Okaliptüs


Gardenya


Fil Dişi Sahili


Yosun Yeşili


Bal


Tibet


Sümela


Hardal


Bitter